وبلاگ دبیر شیمی تبریز
builder:masoud aalibaf
‎‏
فوایدنوشابه گاز‌دار !!! 

همه ما شنیده‌ایم که نوشابه‌های گازدار برای سلامتی مضر است، اما آیا می‌دانید:

۱. در بسیاری از ایالتهای آمریکا، مامورین پلیس راه دو گالن نوشابه‌ در صندوق‌عقب ماشینشان دارند تا در صورت تصادف رانندگی، خون را با کمک آن از جاده پاک کند.

۲. اگر تکه‌ای از گوشت گاو را در یک کاسه نوشابه‌ قراردهید، پس از دو روز ناپدید می‌شود.

۳. برای تمیز کردن سطوح: یک قوطی نوشابه‌ را برروی سطح موردنظربریزید و یک ساعت صبر کنید، سپس با آب پر فشار بشویید. اسید سیتریک موجود در نوشابه‌ لکه‌ها را از سطوح چینی می‌زداید.

۴. برای برطرف‌کردن لکه‌های زنگ از سپر آب‌کرم کاری شده اتومبیل: سپر را با یک تکه کاغذ (فویل) آلومینیوم مچاله‌شده آغشته به نوشابه‌ بسایید.

۵. برای تمیز کردن فساد قطبهای باتری اتومبیل: یک قوطی نوشابه‌ را روی قطبها بریزید تا با غلیان کردن، آن را تمیز کند.

۶. برای شل کردن پیچ و مهره‌های زنگ زده: تکه‌ای پارچه را که در نوشابه خیس شده است برای چند دقیقه بر روی پیچ و مهره قرار دهید.

۷. برای پختن گوشت ران آبدار: یک قوطی وشابه را داخل ماهی‌تابه خالی کنید، گوشت را لای کاغذ آلومینیوم بپیچید; و داخل ماهی‌تابه بپزید. سی دقیقه قبل از اتمام پخت، کاغذ آلومینیوم را باز کنید، و آب گوشت را بانوشابه ی داخل ماهی‌تابه مخلوط کنید تا سس قهوه‌ای رنگ عالی‌ای به دست آید.

۸. برای پاک کردن چربی از لباسها: یک قوطی نوشابه را داخل ماشین‌لباسشویی پر از لباسهای چرب خالی کنید، پودر لباسشویی اضافه کنید و ماشین را روی دور عادی روشن کنید. نوشابه به تمیز شدن لکه‌های چربی کمک می‌کند. 

۹. نوشابه همچنین بخار آب را از روی شیشه جلوی اتومبیل تمیز می‌کند. (در مناطق سرد و مرطوب، مثل Midwest در شمال ایالات متحده آمریکا، گاهی اوقات شیشه جلوی اتومبیل از بیرون بخار می‌کند که با برف‌پاک‌کن پاک نمی‌شود.)

و جهت اطلاع شما:

۱. ماده موثر نوشابه اسید فسفریک با pH برابر 2.8 است.

اسید فسفریک ناخن را در مدت حدود ۴ روز حل می‌کند. همچنین کلسیم را از استخوانها می‌زداید و عامل اصلی افزایش روز‌آفزون پوکی استخوان است.

۲. برای حمل محلول نوشابه (محلول غلیظ شده)، کامیونهای حامل باید از علامتهای ویژه ”مواد خطرناک“ که برای حمل مواد به‌شدت خوردنده در نظر گرفته شده است استفاده کنند. 

۳. توزیع‌کنندگان نوشابه بیش از ۲۰ سال است که از نوشابه برای تمیز کردن موتور کامیونهای خود استفاده می‌کنند.

و حالا یک لیوان آب میل دارید یا نوشابه؟؟؟؟!!

[ ۹۲/۰۱/۰۴ ] [ 0:36 ] [ masoud aalibaf ] [ ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

only chemistry
لینوس کارل پاولینگ19941901 شیمیدان پرآوازه آمریکایی و برنده دو جایزه نوبل یکی در شیمی و
یکی در صلح،بر این باور بود که :
"هر جنبه از دنیای امروز، حتی روابط بین الملل،تحت تاثیر شیمی است."
امکانات وب